Димитров: Не можеме да преговараме за тоа кои сме и за тоа дека зборуваме македонски


„Ние долго време се обидуваме да дадеме шанса на овој процес, мислам дека јавноста тоа јасно го забележува, многу сме внимателни со јавните изјави. Тоа што го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Има ли вистинска желба за решение на спорот меѓу Скопје и Софија или ќе останат празни зборови без конкретни чекори од двете страни? Премиерот Заев денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Северна Македонија, но тоа мора да биде посакувано ...
| | веќе видена | слични

„Токму за време на бугарското претседателство со Советот на ЕУ, нашата земја се најде високо на агендата на ЕУ за европската иднина на Западен Балкан“, изјавил ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев изјави дека очекува средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов во следниве недели. „Бугарија е голем пријател и верувам ќе остане на таа ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека останува оптимист до Самитот на ЕУ што треба да се одржи во декември, дека ќе се најде решение со Бугарија, нагласувајќи дека му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 338 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Не можеме да преговараме за тоа кои сме и за тоа дека зборуваме македонски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: