ЗАХАРИЕВА: РС Македонија ќе го продолжи патот кон ЕУ кога ќе биде подготвена, сега не е


РС Македонија ќе има место во Европската унија кога ќе биде подготвена. Во моментов, Бугарија смета дека не е подготвена, изјави бугарската министерка за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Македонија прави се што е неопходно во функција да се постигне решение за отворените прашања што постојат со Софија, изјави  премиерот Зоран Заев, посочувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањата на официјална Софија се апсолутно неприфатливи за нас, но решение мора да најдеме преку дијалог, вели претседателот на македонскиот дел од заедничката ...
| | веќе видена | слични

Георги Кирјаков, бугарски политолог, во интервју за тамошната телевизија Блумберг го критикува ветото од Бугарија за стартот на преговори на Македонија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и Македонците се македонзимот. Македонизмот никого не повредил. Бугарите во суштина ја сакаат нашата историја, го сакаат македонското. Бугарската ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Софија да ја отфрли предложената рамка за преговори за Северна Македонија се однесува на позицијата на Бугарија како членка на Европската унија, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сите го видовме лицемерието на политичарите во Северна Македонија. Ќе продолжиме да се соочуваме со лицемерие. Ништо не е готово – оваа рунда ќе заврши на 8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 363 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 287 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАХАРИЕВА: РС Македонија ќе го продолжи патот кон ЕУ кога ќе биде подготвена, сега не е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: