СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 Е СЕРИОЗНА, засега нема да има рестрикции на движење

3 копии

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
| | веќе видена | слични

Едно нешто сум сфатил низ годините. Без оглед што и да се случува во јавноста, без оглед која и да е тема на дневен ред, што и да форсираат медиумите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што очекувавме, власта го истера своето и ги прошири законските овластувања на репресивните органи во борбата против пандемијата (иако, за среќа, се ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем од крајот на февруари и почетокот на март е во постојана вонредна состојба, вели министерот за здравство Венко Филипче на денешната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 420 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, ...
сите 311 | | | веќе видена

Аргентина тагува по Марадона, големата фудбалска легенда ја сплоти целата земја, можеа да се видат навивачи на лутите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата како ...
сите 337 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 Е СЕРИОЗНА, засега нема да има рестрикции на движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: