ВМРО ДПМНЕ: Скопјани дишат отров наместо воздух и ниту Заев, ниту Шилегов не направија ништо конкретно за намалување на загадувањето


Пред да почнам со изјавата би сакала да ве известам дека поради огромните бројки на заболени од вирус, вечерва одлучивме овој протест да го спроведеме со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Мерните станици во Скопје покажуваат зголемена загаденост на воздухот и до 2-3 пати над дозволеното. Грејната сезона само што почна, зимата е пред нас, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест во Тетово под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. Пораките кои претседателот на ОК ВМРО- ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест и во Струга под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“ и ја посочија дивата депонија која е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во општина Карпош и општина Гази Баба одржа протести под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение објави дека утре ќе протестира во две скопски општини и три други градови. „Власта под итно да престане со загрозување ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неодговорноста на Владата предводена од СДСМ го загрозува здравјето на граѓаните. Негрижата за загадениот воздух и дивите депонии убива и во ек на пандемија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва Аеродром, Центар, Карпош, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Ѓорче Петров се гушат во неспособноста на Шилегов и загадениот воздух. Петре Шилегов пред три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ечиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 1007 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 370 | | | веќе видена

Луис Хамилтон оваа недела славеше на трката за Големата награда на Бахреин и во викендот кој следи Бахреин ќе биде домаќин на најбрзиот караван. Имено, според ...
сите 99 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 148 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

„Заев молчи и не кажува за што се преговара на тајните разговори во Софија овој викенд. Според нас Заев сакал да прифати ретуширана историја, откажување од ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Скопјани дишат отров наместо воздух и ниту Заев, ниту Шилегов не направија ништо конкретно за намалување на загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: