Охридска банка АД Скопје прокнижи одлична добивка за периодот јануари-септември 2020 година

Охридска банка АД Скопје за периодот од 1.1.2020 до 30.9.2020 година прокнижи добивка на износ од 457,5 милиони денари, и бележи зголемување од 72 милиони ...
| | веќе видена | слични

Компаниите преку Берзата ги објавуваат финансиските резултати за првите девет месеци од годинава. Своите биланси ги објави и РЖ Услуги. Тие говорат дека оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје воведува нови промотивни услови за потрошувачките необезбедени кредити за физички лица. Отсега, сите апликанти може да аплицираат за ...
| | веќе видена | слични

Друштвото со своето работење во деветте месеци од 2020 година од својата основна дејност- хотелски и ресторански услуги како и од други споредни дејности ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка заклучно со третиот квартал од 2020 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот ревидиран бизнис план за 2020 ...
| | веќе видена | слични

„ Македонски телеком “ во првите девет месеци од 2020 година бележи добри резултати и покрај предизвиците во работењето што ги наметна пандемијата на Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 246 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 412 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 318 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридска банка АД Скопје прокнижи одлична добивка за периодот јануари-септември 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: