Обвинителството во Велес отвора истрага по допрен глас за полицаецот кој имаше решение за изолација

Велешкото јавно обвинителство ќе го истражува случајот со полицаецот од СВР Велес, кој го прекршил решението за изолација и со позитивен тест на коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот Трајче Пеливанов е позитивен на Ковид-19, дознава Нетпрес од свои извори. Нашите информации велат дека тој тестот го направил денес. Но, чудно е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа на градските гробишта во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
сите 371 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 300 | | | веќе видена

Диего Марадона почина минатата недела на 60 годишна возраст. Смртта на големиот Армандо ги погоди љубителите на фудбалот ширум светот, а секако најтешко ...
сите 362 | | | веќе видена

Нема ништо тајно во разговорите, а очигледно некој се обидува да ја наелектризира ситуацијата во Македонија, рече поранешниот премир Владо Бучковски денеска во ...
сите 100 | | | веќе видена

Синоќа во Бахреин е постигнат договор кој да седне на испразнетото седиште во тимот Мерцедес, поради отсуството на Луис Хамилтон кој има позитивен наод дека е ...
сите 131 | | | веќе видена

Амбасадорите на земјите членки денеска уште еднаш ќе се состанат во пресрет на министерскиот совет на ЕУ на 8 декември за да ги усогласат заклучоците на ...
сите 308 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 183 | | | веќе видена

Продолжување на рокот кризната состојба до 30 јуни 2021 година бара Владата од Собранието. Одлуката беше донесена синоќа на седницата врз основа на предлогот ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството во Велес отвора истрага по допрен глас за полицаецот кој имаше решение за изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: