Во Кавадарци УШТЕ ЕДНА НАСТАВНИЧКА ПОЗИТИВНА, во Тиквешијата 12 нови случаи


Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наставник и ученик со коронавирус однесоа во изолација двајца наставници и 25 ученици во Тиквешко, заболени се тројца здравствени работници, потврди за МИА ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот се рашири во хосписот „Сју Рајдер“ во Битола. Позитивни на ковид-19 се половина од пациентите, односно денес се потврдени уште десет нови случаи, ...
| | веќе видена | слични

Од вчерашните земени 13 брисеви од пациенти од хосписот „Сју Рајдер“ во Битола, 10 се позитивни. Исто така вчера беа земени и брисеви од 7 вработени лица во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кавадарци УШТЕ ЕДНА НАСТАВНИЧКА ПОЗИТИВНА, во Тиквешијата 12 нови случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: