Странските компании добија пониски царини за увоз, решението е само за една година


Владата намали ги царинските стапки за увоз на компоненти за производство на технолошко напредни производи. Станува збор за 33 царински стапки, а ова барање ...
| | веќе видена | слични

 Бизнисот со резерва ги прима најавените економски мерки за ублажување на последиците од Корона кризата и поради несигурноста од развојот на пандемијата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четвртиот пакет не придонесе кон враќање на довербата на инвеститорите во македонската економија.Пазарот негативно го оцени првиот пакет економски мерки, но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данела Арсовска од Сојуз на стопански комори во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за економската помош од страна државата и посочи дека тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данела Арсовска од Сојуз на стопански комори во своето гостување во „Утрински брифинг“ зборуваше за економската криза предизвикана од КОВИД-19 каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Малите и средни претпријатија сочинуваат над 99% од македонската економија и она што ние го имаме како информација е дека состојбите и сценаријата не се ...
| | веќе видена | слични

Брзото ширење на вирусот, комбинирано со продлабочување на кризата, е причина повеќе за спротивставените страни најпосле да ги остават настрана разликите и да ...
| | веќе видена | слични

Извесност и истрајна политика, државата да работи за и да разговара со реалниот сектор. Првиот човекна успешната домашна компанија „Хај тек“ Саво СТанковиќ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ечиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 1008 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Луис Хамилтон оваа недела славеше на трката за Големата награда на Бахреин и во викендот кој следи Бахреин ќе биде домаќин на најбрзиот караван. Имено, според ...
сите 96 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 148 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странските компании добија пониски царини за увоз, решението е само за една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: