Малолетен пешак тешко повреден откако бил удрен од автомобил

8 копии
10 копии

Засега непознато возило на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, удрило во велосипедист Т.А.(56) од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 30.10.2020 во 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 10.20 часот на пругата помеѓу железничка станица „Агино Село“ и железничка станица ...
| | веќе видена | слични

Прегазен велосипедит во Струмица со тешки повреди пренесен во болница. „На 30.10.2020 во 05.30 часот на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот ...
| | веќе видена | слични

Кумановец кој работел во локомотива му се слошило, по што бил пренесен на железничка станица „Миладиновци“ каде од страна на лекар била констатирана смрт. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетен пешак тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: