Поради Ковид-19 се одложува атлетската трка во Скопје

На 16-та седница, Владата на Р.М. ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести и го одобри Општиот протокол за организирање на спортски натпревари ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На денешната седница Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да го одобри Општиот протокол за организирање на спортски натпревари во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членките на групацијата Новоматик, Адмирал, Астра и казино Фламинго хотел, и Апекс Македонија, самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 7 ...
| | веќе видена | слични

Групацијата „Новоматик" која ги опфаќа приредувачите на игри на среча „Адмирал", „Астра" и „Казино Фламинго Хотел"), како и асоцијацијата „Апекс Македонија", ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) информира дека согласно со новите мерки за заштита од КОВИД-19 и ограничување на работното време на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска, според УХМР, времето ќе биде претежно сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла. Најниската утринска ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради Ковид-19 се одложува атлетската трка во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: