Групацијата Новоматик во С. Македонија – Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

5 копии

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Министерството за внатрешни работи продолжува да ги крши правата на вработените, десет дена по одлуката на Владата нема воспоставено систем за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Уредничката на информативната програма на Сител Славица Арсова, утрово преку фб статус апелираше да се зголеми бројот на државни тестови за да се спречи ...
| | веќе видена | слични

Членките на групацијата Новоматик, Адмирал, Астра и казино Фламинго хотел, и Апекс Македонија, самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 7 ...
| | веќе видена | слични

Групацијата „Новоматик" која ги опфаќа приредувачите на игри на среча „Адмирал", „Астра" и „Казино Фламинго Хотел"), како и асоцијацијата „Апекс Македонија", ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев ја ризикуваше својата политичка кариера само за да го одблокира патот на земјата за интегрирање во Европската Унија, изјави лидерот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 116 | | | веќе видена

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека ако светот ја покажувал љубовта кон Марадона додека легендарниот Аргентинец беше жив, тоа можело да му помогне ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Групацијата Новоматик во С. Македонија – Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: