Стевановиќ: Граѓаните да им помогнат на здравствените работници со почитување на мерките

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oдделението за уво, нос и грло во прилепската градска болница веќе прими десет пациенти со полесна клиничка слика на коронавирусот. Со ова се растовари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради преисполнетост на капацитетите на инфективното одделение во Прилеп со заболени од Ковид 19 за оваа намена е преадаптирано целото одделение за уво, нос и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Коронавирусот не ги поштедува ниту децата. Осум деца се позитивни на Ковид-19 и се хоспитализирани во детската болница Козле. Две од нив се на кислородна ...
| | веќе видена | слични

По наплив на пациенти со ковид и исполнувањето на капацитетите на Инфективното одделение на штипската болница, како можна алтернатива или план Б пред есенскиот ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на заразени лаборанти, лекари и медицински сестри изнесува 12.Во штипската градинка „Вера Циривири-Трена” има позитивен случај на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

31-годишна жена од Бугарија заразена со коронавирус роди здраво девојче, но нејзиниот сопруг и татко на новороденчето, кој исто така бил заразен од вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека во тек е епидемиолошката анкета меѓу вработените во градинка, со цел да се спречи ширењето на заразата. – Точно е дека коронавирусот е влезен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 434 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 289 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 164 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стевановиќ: Граѓаните да им помогнат на здравствените работници со почитување на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: