ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на СДСМ ја зголеми сиромаштијата за дури 6%

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев повторно не кажува ништо ново и останува на истата деструктивна политика за Македонија, која резултираше со половина милион граѓани кои живеат со ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на говорот на Зоран Заев на 25 Конгрес на СДСМ „Зоран Заев повторно не кажува ништо ново и останува на истата деструктивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без никаков срам СДСМ праќа соопштенија дека се справува со економските последици од коронакризата и спасува работни места кога од почетокот на пандемијата до ...
| | веќе видена | слични

Сето тоа се случи поради ненавремените мерки од страна на криминалната влада предводена од СДСМ да им помогне на граѓаните и компаниите за време на кризата. Се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на советот на СДСМ изразен преку нивната изјава за тоа каде треба да ги паркираме возилата, веројатно СДСМ се збркале и тоа "М" веројатно ги означува ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на пораката од СДСМ каде треба да ги паркираат возилата.Во однос на советот на СДСМ изразен преку нивната изјава за тоа каде треба да ...
| | веќе видена | слични

Акт на непочитување и вистински скандал е што на свеченото положување на цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Скопје не најде за сходно ниту еден пoвисок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Мицкоски: Денес умираат повеќе луѓе на ден од Втората светска војна, баталете политика, Заев и Филипче дајте си оставка Баталете ги дневно политичките ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната влада на СДСМ ја зголеми сиромаштијата за дури 6%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: