Бајден: Независноста на Косово е неповратен

5 копии

Ако победи на претседателските избори во САД, Џо Бајден ќе биде силно посветен на консолидирање на мирот и стабилноста на Западен Балкан, преку зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор на САД на Косово, Грег Делави на Твитер го сподели писмото што претседателскиот кандидат Џо Бајден го испрати на албанско-американските ...
| | веќе видена | слични

Поедини приштински медиуми објавиле наводен документ од претседателската кампања на Џозеф Бајден, во кој тој најавува промена на американската политика спрема ...
| | веќе видена | слични

Главниот уредник на весникот Илирија, кој се објавува во САД, Рубен Авџију, денес изјави дека редакцијата го добила документот во кој демократскиот кандидат за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави дека ќе го смени, како што рече, „неизбалансираниот пристап“ на администрацијата на Трамп кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои приштински медиуми утрово објавија наводен документ од претседателската кампања на Џо Бајден, во кој тој најави промена на американската политика кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 397 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за прашањето со Бугарија и посочи дека ова прашање има три ...
сите 135 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 322 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Независноста на Косово е неповратен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: