Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах


3 копии
3 копии

Азербејџан е подготвен да ги прекине борбените дејства во Нагорно Карабах, но Ерменија мора да биде првата што ќе го фрли оружјето, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Исто така, тој зборувал за тоа колку била коректна кон него ерменската страна. Азербејџански воен заробеник признал дека против Ерменија, покрај единиците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не знаеме на што мисли американскиот претседател Доналд Трамп кога зборува за напредок по прашањето за Карабах, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД Доналд Трамп вели дека учествува во преговорите за Нагорно Карабах, но не открил многу детали. „Трамп изјави дека учествува во посредување ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска куќа одлучи да нема меѓународни фудбалски натпревари во Ерменија и Азербејџан поради конфликтот меѓу двете држави. Поради воените акции во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 26954, бројката на оздравени пациенти е 18627, на починати е ...
сите 445 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: