БРЗИ КОВИД ТЕСТОВИ - ќе чинат 1.000 денари, ама позитивните ќе мора да направат и ПЦР тест

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите кои се лечат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство ќе разгледа можна опција за рефундирање на цели или дел од средствата за витамини и суплементи кои се неопходни за закрепнување од ...
| | веќе видена | слични

 Ова е само еден од одговорите на матичните лекари до пациенти што имаат симтоми на корона, а според алгоритамот треба да се тестираат. Од немај-каде, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРЗИ КОВИД ТЕСТОВИ - ќе чинат 1.000 денари, ама позитивните ќе мора да направат и ПЦР тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: