Словенија ги објави новите драстични мерки по рекордните 707 новозаразени


Од понеделник, училиштата ќе работат само онлајн и тоа за учениците од петто одделение од основно училиште нагоре. Од петок, ќе се воведат ограничувања на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ирска е првата европска земја која што објави дека се враќа во целосен карантин за да го запре ширење на коронавирусот, а целата нација повторно ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ирска воведува шестнеделна блокада за да се потисне ширењето на Ковид-19 во, како што рече нејзиниот лидер, „најстрогиот режим на Европа“. Премиерот Михол ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија синоќа на сила стапи полициски час, поточно забрана за излегување во периодот од 21:00 до 6:00 часот наутро. Вакво ограничување движењето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија ги објави новите драстични мерки по рекордните 707 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: