Сменет генералниот секретар на ФФМ Никола Костов

Главна забелешка за досегашниот генерален секретар на ФФМ, Никола Костов, се пропустите во организацијата на приjателскиот натпревар со Шпанија и, пред се’, срамната продажба на влезните билети за овој натпревар со кој беше одбелеѓан јубилејот „Сто години фудбал во Македонија“. До изборот на нов генерален секретар, оваа функција како в.д. генерален секретар на Федерацијата  ќе ја извршува Игор Климпер. Горе
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 236 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сменет генералниот секретар на ФФМ Никола Костов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: