Сменет генералниот секретар на ФФМ Никола Костов

Главна забелешка за досегашниот генерален секретар на ФФМ, Никола Костов, се пропустите во организацијата на приjателскиот натпревар со Шпанија и, пред се’, срамната продажба на влезните билети за овој натпревар со кој беше одбелеѓан јубилејот „Сто години фудбал во Македонија“. До изборот на нов генерален секретар, оваа функција како в.д. генерален секретар на Федерацијата  ќе ја извршува Игор Климпер. Горе
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од уапсените припадници на џихадистичката ќелија што изврши терористички напад во Барселона, минатата недела, изјавил на сослушувањето дека прославената ...
сите 651 | | | веќе видена

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 250 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сменет генералниот секретар на ФФМ Никола Костов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: