Зошто молчи Фрчковски?


Зошто во јавноста го нема најгласниот интелектуалец поддржувач на владата на Зоран Заев? Повеќе од 20 дена откако започна неформалната кампања за референдумот ...
| | веќе видена | слични

Пред десет дена коалицијата „Заедно за европска Македонија“ ја промовираше кампањата во поддршка на референдумот. „Сме согласни, заеднички и одделно да ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција е победник во преговорите за името бидејќи во иднина веќе никој нема соседната земја да ја вика Македонија туку Северена Македонија, вели грчкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кај дел од македонските провладини медиуми се појави ударна вест дека според документи на Викиликс, и поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Кумановецот Елам Селахи кој беше пронајден убиен со неговиот осумгодишен син во негоавата „опел астра“ во атарот на селото Слупчане бил познат лихвар, јавува ...
сите 70 | | | веќе видена

Граѓанскиот суд делумно ја прифати тужбата на братот на премиерот, односно на Вице Заев, кој го тужеше потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вели дека вчерашниот изборен ден бил катастрофален за власта и бројан нови аналогии во однос на резултатите. Генералниот секретар на ...
сите 70 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговарал со новоизбраниот шеф на украинската држава Володомир Зеленски, при што и му ја честитал ...
сите 137 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Вчерашните претседателски избори беа добро организирани, а гласачите слободно можеа да направат информиран избор меѓу кандидатите. Изборите беа спроведени ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто молчи Фрчковски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: