Роналдо сака да „раскрсти“ со Шпанија, им платил 13.5 милиони на даночните власти и ја ставил куќата на продажба

Откако го комплетираше трансферот во Јувентус, Кристијано Роналдо сака да „раскрсти" со Шпанија па им префрлил 13.5 милиони евра на даночните власти и ја ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо не сака веќе да има било каква врска со Шпанија. Најдобриот фудбалер на светот и напаѓач на Јувентус, Роналдо ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на светот и напаѓач на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе биде казнет со 3,2 милиони евра и 24 месеци затвор, но нема да заврши зад решетки ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Даночните власти дале зелено светло за договорот помеѓу Кристијано Роналдо и обвинителството според кој Португалецот треба да плати речиси 19 милиони евра и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјално најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо беше осуден од страна на шпанскиот суд на две години затвор поради обвинението дека затајувал ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо ова лето направи сензационален трансфер од Реал Мадрид во Јувентус, а без разлика на тоа што Португалецот веќе со мислите е во Торино, тој и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 72 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 207 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
сите 243 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 178 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо сака да „раскрсти“ со Шпанија, им платил 13.5 милиони на даночните власти и ја ставил куќата на продажба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: