Речиси половина од децата во Авганистан не одат на училиште

2 копии

Речиси половината деца во Авганистан не одат на училиште поради воените конфликти, сиромаштија, детски бракови и дискриминација на девојчињата, соопштија ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

За да се обнови населението во Србија неопходно е речиси секоја втора жена да има три деца, изјави српската министерка без ресор, задолжена за демографска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во бритнаскиот парламент започна дебата, пред гласањето на недоверба во владата на премиерката Тереза ​​Меј.Во првото обраќање на лидерот на опозициската ...
сите 312 | | | веќе видена

Грчкиот весник „То Вима“ информира дека Преспанскиот договор може да биде ратификуван во грчкиот парламент и со помалку од 151 пратеник, кои инаку му се ...
сите 592 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Речиси половина од децата во Авганистан не одат на училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: