Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Чаир


Полицијата нема информации кои се разбојниците кој ја „олеснија“ НЛБ банка за 150 000 евра пред два дена. Не е познато ниту пак каде се тие по бегството а ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Како наближува денот на изборите зачестуваат разбојништвата и кражбите. Спасовски наместо да работи во насока на подобрување на безбедноста и сузбивањето на ...
| | веќе видена | слични

Како наближува денот на изборите, зачестуваат разбојништвата и кражбите, истакна денеска Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во изјава дадена пред ...
| | веќе видена | слични

НЛБ банка која беше на мета на вооружен напад денеска ја објави сумата која ја украдоа разбојниците кои се во бегство. Додека МВР работи на случајот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 150.000 евра се одземени во текот на вооружениот грабеж кој во понеделникот утрото го изведоа четири засега неидентификувани лица во експозирутата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Но, освен пораките за поддршка дека процесот за Македонија и Албанија останува жив, на денешниот Совет на општи работи не се очекуваат никакви формални ...
сите 693 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Северна Македонија не побарала финансиска помош од Европската унија за градење кампови за мигранти и бегалци, рече еврокомесарот за внатрешни работи Димитрис ...
сите 190 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на гостување на „Слободна ТВ“ истакна дека постои паралелизам и недостаток на координација во нашите ...
сите 58 | | | веќе видена

Се сомневаме дека хемикалиите кои се останати во Охис не се уништуваат туку се препакуваат и се препродаваат, обвинија денеска поранешните вработени во ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: