Законот за финансиска поддршка на инвестициите ги опфати и ИТ секторот и земјоделците


Со новите измени на Законот за финансиска поддршка на инвестициите 4.000 компании ќе можат да добијат државна помош. Отсега опфатени ќе бидат и ИТ компаниите, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Охрид претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, оствари работна средба со раководството на „Костал груп“, предводено од Каи Кникман, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се реализира втора инвестициска фаза во „Костал“, а отворени ќе бидат 750 нови работни места. Германската компанија за производство на компоненти за ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев, директорот на Дирекцијата за технолошко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската компанија за производство на компоненти за автомобилската индустрија „Костал” во капацитетот во Охрид наредните пет години ќе вработи уште 750 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Анѓушев и Младеновски притоа ќе имаат средба со извршниот директор на Леополд Костал, Каи Кникман и потпретседателот на Леополд Костал, Кристофер Сандерс, а на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 244 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за финансиска поддршка на инвестициите ги опфати и ИТ секторот и земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: