Законот за финансиска поддршка на инвестициите ги опфати и ИТ секторот и земјоделците


Со новите измени на Законот за финансиска поддршка на инвестициите 4.000 компании ќе можат да добијат државна помош. Отсега опфатени ќе бидат и ИТ компаниите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 4.000 компании до 1 август годинава ќе може да аплицираат за финансиска поддршка од државата. На располагање на компаниите се 70 милиони евра што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се проширува опсегот на компании што можат да добијат финансиска поддршка од државата. Предвидените 75 милиони евра поддршка за стопанството со најновите ...
| | веќе видена | слични

Со новите измени на Законот ќе се зголеми обемот на компании кои можат да аплицираат за државна помош, се олеснуваат критериумите за аплицирање и се врши ...
| | веќе видена | слични

Повикот трае до шести август . Финансиската поддршка е неповратна и изнесува од 50 до 65 проценти во зависност од возраста и полот на бателот и местото на ...
| | веќе видена | слични

До шести август годинава сите што сакаат да градат нови или да ги ревитализираат старите рибници и пунктови ќе може да аплицираат за добивање средства преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 223 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за финансиска поддршка на инвестициите ги опфати и ИТ секторот и земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: