Заглавените туристи на скопскиот аеродром заминаа за Хургада


6 копии
6 копии

Стотина туристи од земјава кои уплатиле аранжман за Египет од ноќеска се уште не можат да полетаат од скопскиот аеродром. Еден од патниците во изјава за 24 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Повеќе од 150 македонски туристи повеќе од 6 часа се заглавени на скопскиот аердром, зашто компанијата „Онуе ер“ не долетала во Скопје за да ги превезе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стотина македонски туристи неколку часа се заглавени на скопскиот аеродром. Тие преку неколку туристички агенции уплатиле аранжман за Египет, но како што ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 150 македонски туристи од 2 часот наутро чекаат авион на "Онуе Ер" да ги пренесе до Хургада, но авион се уште нема. ТВ Пресинг разговарал со некои од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 8 часа чекање на скопскиот аеродром турската компанија „Онур ер“ испрати авион со кој стотината македонски туристи во 10.40 летнаа за Хургада. Повеќе од 150 ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 100 македонски туристи неколку часа на скопскиот аеродром чекаат авион за да заминат во Хургада (Египет) на одмор, но и натаму „дремат“ во зградата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 79 | | | веќе видена

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
сите 69 | | | веќе видена

Британскиот политичар Борис Џонсон предупреди дека било кое понатамошно одложување на брегзит ќе биде катасторфа за конзервативците во земјата, пред ...
сите 57 | | | веќе видена

Полските навивачи кои во петокот се cтeпаа меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се кaзнети со по 150 евра од cyдија за пpeкршоци за нapушување на јавниот ред ...
сите 160 | | | веќе видена

Нема да има нови преговори околу договорот за излез на Велика Британија од Европската Унија, безразлика кој ќе ја наследи Тереза Меј на чело на британската ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заглавените туристи на скопскиот аеродром заминаа за Хургада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: