Заев тврди дека Јанева не го барала кога полицијата била во нејзиниот дом


Премиерот Зоран Заев тврди дека не добил телефонски повик, ниту се чул со специјалната обвинителка, Катица Јанева кога полицијата пристигнала во нејзиниот дом ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста е индивидуална, но и институционална, пишува на Фејсбук поранешниот пратеник Павле Богоевски и додава: „Горката вистина е следнава: Не може двете ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Не може двете постапки, а посебно нивниот исход, да се третираат одделно и независно, бидејќи доколку во едната постапка (Рекет) се докаже дека имало ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција испитува од кои сметки бизнисменот Орце Камчев, кој наводно го пријави сопственикот на 1ТВ, Бојан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев тврди дека Јанева не го барала кога полицијата била во нејзиниот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: