Пукање и жртви во Торонто


Една жена е убиена, а 14 лица се ранети во оружен инцидент доцна синоќа во најголемиот канадски град, Торонто. Спред извори од полицијата, напаѓачот користел ...
| | веќе видена | слични

Бруталниот убиец таа ноќ убил 10-годишно девојче и 18-годишна девојка, а повредил уште 13 луѓе кога наизменично пукал во близина на ресторанот во кој Петра ...
| | веќе видена | слични

Вооружениот напаѓач Фаисал Хусеин во неделата пукал во ресторани и продавници во грчката населба во Торонто и убил 10-годишно девојче и 18-годишна тинејџерка. ...
| | веќе видена | слични

Нема никакви докази дека извршителот на нападот во Торонто во неделата, при што беа убиени две лица, а 13 други беа ранети, е поврзан со џихадистичката група ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање и жртви во Торонто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: