Авиомеханичар украл авион во Сиетл со кој се урнал во Пацификот


Празен патнички авион што беше украден од меѓународниот аеродром во Сиетл се урна, откако по него се пуштиле воени авиони. Властите објавија дека при уривањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кинески авион кружел околу Манила скоро цел час пред слетувње, а потоа при вториот обид да слета се лизнал од пистата. Штетата е сериозна, бидејќи левиот мотор ...
| | веќе видена | слични

Авион „боинг 737“ на кинеската компанија „Сајмен ерлајнс“ се урна денеска при слетувањето на аеродромот во Манила на Филипините, јави "„Раша тудеј“. Авионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 225 | | | веќе видена

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авиомеханичар украл авион во Сиетл со кој се урнал во Пацификот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: