Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео)

Пред да стане позната во светот по хитовите како "Whenever, Wherever," и "Hips Don't Lie," сексипилната колумбиска пејачка Шакира била страстна млада жена со огромен талент. На интернет се појави видео снимка од 13 годишната Шакира која тогаш имала црна коса. На снимката таа ја пее песната Мagia, од својот прв истоимен албум од 1991 година. Шакира уште тогаш зрачела со талент и харизма. Нејзиниот прв албум е продаден во 1 200 копии, а веќе следниот "Pies Descalzos" кој е објавен во 1996 година - достигна тираж од 5 милиони продадени копии. Tags: шакира Можеби ве интересира? Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео) - Сабота, 23 Јуни 2012 Шакира е бремена? - Понеделник, 11 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Видео премиера: Шакира - Addicted to You! - Среда, 02 Мај 2012 10 најсекси музички спотови на сите времиња (видео) - Сабота, 07 Април 2012 Ново: Кејт Аптон во жешко издание за Vogue (фото) - Сабота, 23 Јуни 2012 Постари: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата Американка моментално е една од најбараните манекенки за која воздивнуваат голем број на мажи. Има само 20 години, а веќе е на пат да стане секс симбол. Телото на Американката Кејт Аптон е едно од најбараните на насловните страни. Се фотографираше за бројни магазини, а несомнено го подигна тиражот. На последното снимање за шпанскиот магазин „Вог“, Кејт го оживеа духот на секс иконите Памела Андерсон и Фара Фаукет. Залудно е да се трошат повеќе зборови, погледнете ги фотографиите и видеото.
| | веќе видена | слични

Кејт Аптон неодамна дигна медиумска прашина кога на Тери Ричардсон во костим за капење му играше "cat daddy". Кејт е голема обожавателка на хип хоп музиката, а овој уличен танц и е посебно драг... Имајќи во предвид дека оваа дама е навистина секси, не не чуди што овие денови водителот Џими Фалон во својата емисија, ја замоли да го научи да игра "cat daddy". Кога Фалон ја замолил да му ги покаже чекорите на овој танц, Кејт одговорила "Зошто инаку би била овде?" Воодушевениот Фалон помалку учел да игра, а повеќе гледал во убавата Аптон.
| | веќе видена | слични

Популарната Кејт Аптон е главниот лик во новата секси фото-сесија во костими за капење за шпанското издание на реномираниот магазин „Вог“. Но за разлика од оние минијатурни бикини во кои најчесто позира, овде паднала одлука, Аптон да се појави во неколку различни едноделни костими за капење. Ако меѓудругото, идејата им била да покажат дека не мора да биде минијатурно и оскудно за да биде секси, тогаш мисијата им е успешна. ГАЛЕРИЈА - ТУКА Откако „Вог“ ја нарече Кејт Аптон „новата миленичка на Америка“, една од фотографиите, можеби поради бојата на костимот за капење, но и големите гради, некои ги потсети на Памела Андерсон од времето кога беше секси синоним за „Чувари на плажата“.На шега додаваат и дека Аптон можеби несвесно како да „ја предизвикува“ Андерсон, и меѓу редови сака да и порача: „Твоето време помина, сега јас сум на ред!“ Фотографиите од нејзината фото-сесија за магазинот, можете да ги погледнете во галеријата во прилог. Содржината не е лекторирана
| | веќе видена | слични

Има само 20 години, а веќе е на пат да стане секс симбол. Американската манекенка Кејт Аптон е едно од најбараните тела на насловни. Се фотографираше за бројни списанија и несомнително им ја поткрена продажбата. На последната сесија за шпанскиот Вог, сексапилната Кејт го оживеала духот на секс иконите памела Андерсон и Фара Фавцет. Облечена во црвени бикини, разбушавена коса на ветар... ете така покажала како внимателно работи на своето тело и не се срами од своите облини. Многумина ја нарекуваат како најсексапилната манекенка, а не се сомневаме дека младата Кејт ќе ни го одзема здивот долги години.
| | веќе видена | слични

Oмилениот бикини модел Кејт Аптон продолжува да доминира ова лето, и овој пат сними секси фотосесија за Vogue Spain позирајќи во едноделни костими за капење во стилот на Фара Фосет. 20 годишната русокоса убавица во магазинот Vogue се појавува во пософистицирано издание за разлика од нејзиното нормално позирање во малечки бикини. Магазинот ја нарекува Кејт - Новата девојка на Америка, и ги повикува жените : "Копирајте го нејзиниот став и ќе бидете исто толку експлозивни како Кејт Аптон." Tags: кејт аптон Можеби ве интересира? Кејт Аптон во жешко издание за Vogue (фото) - Сабота, 23 Јуни 2012 Кејт Аптон знае зошто мажите ја обожаваат (фото) - Среда, 20 Јуни 2012 Kим Кардашијан блесна во Кан (фото) - Петок, 25 Мај 2012 Кејт Аптон во бикини за Beach Bunny Bronze Collection (фото) - Четврток, 24 Мај 2012 Кејт Аптон - секси велигденска зајачица (видео) - Недела, 08 Април 2012 Постари: Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео) - Сабота, 23 Јуни 2012 Леонардо Ди Каприо во минатиот живот бил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете како изгледала Шакира на 13 години (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: