ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ изврши противуставна и насилна промена на уставното име, оваа неправда треба да биде исправена


3 копии

СДСМ изврши незаконска, противуставна и насилна промена на уставното име на државата, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. 81 пратеник вчера донесоа срамна и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

81 пратеник вчера донесоа срамна и незаконска одлука со која ја негираат волјата на македонскиот народ изразена на референдумот од 30 септември, кој не беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара распуштање на Собранието и одржување на вонредни парламентарни избори заедно со претседателските избори на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, порача дека партијата смета дека промената на Уставот со цел промена на уставното име, промената на идентитетот, ...
| | веќе видена | слични

Распуштање на Собранието и распишување на вонредни парламентарни избори, побара лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мискоски. На овие избори народот ќе каже дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 495 | | | веќе видена

Шефицата во притвор, СЈО со врзани очи и раце. Специјалното обвинителство е известено за секоја финансиска промена на бизнисменот Орце Камчев, но по апсењето ...
сите 426 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ изврши противуставна и насилна промена на уставното име, оваа неправда треба да биде исправена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: