Започнува мерката поврат на ДДВ: Еве како функционира и колку пари ќе добијат граѓаните (Фото)


Од 1 јули започнува мерката поврат на 15% од платен ДДВ кај граѓаните, објави денеска УЈП на прес-конференција. Секој граѓанин ќе може да побара поврат на ДДВ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со мерката „Мој ДДВ“ за прв пат државата им враќа пари на граѓаните, односно за секој денар платен ДДВ, на крајот на годината на граѓанинот му се враќа 15 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повратот на ДДВ е потврда дека за СДСМ наместо зборот важи, зборот лажи. Додека Заеви се поблиску до ограбување на граѓаните, власта манипулира со смешни мерки ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
| | веќе видена | слични

Повратот на ДДВ е потврда дека за СДСМ наместо зборот важи, зборот лажи, велат во соопштение од ВМРО- ДПМНЕ, како реакција на соопштението на СДСМ во кое ...
| | веќе видена | слични

На крајот од секоја година кај граѓаните ќе се вратат околу 50 милиони евра. За само две години Владата предводена од СДСМ реализира низа мерки кои ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи за „Фактор“ вели дека трошокот за банкарските услуги за поврат на ДДВ кај граѓаните, инаку проект кој стартува од 1 јули, ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
сите 737 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 598 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 341 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, мандатот за состав на Владата на ...
сите 155 | | | веќе видена

Што ќе се случи, на пример, доколку на повикот на албанските лидери за етничко обединување околу една етничка платформа, со иста мерка одговорат и македонските ...
сите 36 | | | веќе видена

Договорот објавен од Белата куќа за купување на експериментална вакцина следуваше по сличните зделки на Вашингтон во последните неколку недели за да добие ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнува мерката поврат на ДДВ: Еве како функционира и колку пари ќе добијат граѓаните (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: