Ако не сакаш фудбал, може да завршиш и во затвор


 Неговиот непристоен потег беше изненадување во сета таа совршена организација. Роби Вилијамс направи вистински во Русија, но во еден миг од настапот го ...
| | веќе видена | слични

Славниот музичар Роби Вилијамс, во своето гостување во емисијата This Morning на ITV, откри зошто за време на неговиот настап во живо на отворањето на ...
| | веќе видена | слични

Кремљ можеби не е во добри односи со Западот, но Русија е домаќин на светското првенство во фудбал и затоа остатокот од светот доаѓа кај рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Русија вети безбедно Светско првенство во фудбал. За да се постигне тоа, воведени се строги контроли и опсежни безбедносни мерки. Беше тоа момент кога на ...
| | веќе видена | слични

Роби Вилијамс објасни што стои зад неговата гестикулација на настапот во живо за отворањето на Светското првенство во Русија, но не се извини. Според него, тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 209 | | | веќе видена

Во моментот додека се води дебата за Преспанскиот договор на пленарна седница во грчкиот Парламент, грчките медиуми цитираат делови од договорот. Дел од ...
сите 110 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако не сакаш фудбал, може да завршиш и во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: