Премиера на детски, анимиран филм како и нов репертоар во градско кино Милениум


МАША И МЕДО (Маша и Медведь) – премиера 27.04. (четврток) режија: Душица Новаковиќ улоги/синхронизација: Дариа Пројковска времетраење: 63′ жанр: Анимиран, синхронизирано Маша е три-годишно енергично, пријателско и итро девојче кое живее во шумата и секогаш запаѓа во неволји. Нејзиниот добар пријател Медвед, кој ја штити, често запаѓа во неволја покрај Маша. Но и покрај тоа, тие двајцата заедно со другите животни во шумата ја забавуваат публиката, но и ја учат на креативноста, лојалност и вистинско пријателство. ЧЕТВРТОК – ПЕТОК (27.04. – 28.04.): 13:00 – МАША И МЕДО (Маша и Медведь) 15:00 – OЗИ (OZZY) – Премиера 17:30 – УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ (BEAUTY AND THE BEAST) 20:00 – БРЗИ И БЕСНИ 8 (THE FATE OF FURIOUS) 22:30 – АХ, ЉУБОВ МОЈА – Премиера САБОТА – НЕДЕЛА (29.04. – 30.04.): 11:00 – МАША И МЕДО (Маша и Медведь) 13:00 – OЗИ (OZZY) 15:00 – ШТРУМФОВИ: СКРИЕНОТО СЕЛО (SMURFS: THE LOST VILLAGE) 17:30 – УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ (BEAUTY AND THE BEAST) 20:00 – БРЗИ И БЕСНИ 8 (THE FATE OF FURIOUS) 22:30 – АХ, ЉУБОВ МОЈА ...
| | веќе видена | слични

Сабота и недела 11:00 „Маша и Медо“ – анимиран Содржина:Маша е три-годишно енергично, пријателско и итро девојче кое живее во шумата и секогаш запаѓа во неволји. Нејзиниот добар пријател Медвед, кој ја штити, често запаѓа во неволја покрај Маша. Но и покрај тоа, тие двајцата заедно со другите животни во шумата ја забавуваат публиката, но и ја учат на креативноста, лојалност и вистинско пријателство. Улоги:Дариа Пројковска. 13:00 „Брзиот Ози“ – анимиран Содржина:Ози е мирно и пријателско куче од расата Бигл чијшто мирен и идиличен живот се свртува наопаку кога неговите сопственици заминуваат на долг и далечен пат. Постои само еден проблем: не е дозволено за кучиња! Не можејќи да го земат сосебе на долгиот пат, тие се одлучуваат за следната најдобра работа – кучешки спа наречен Блу Крик. Иделната слика на совршеното место набрзо се открива дека е всушност водено од лош човек којшто има цел да заробува кучиња. Ози набрзо ќе заврши во вистинскиот Блу Крик – затвор за кучиња воден од други кучиња. Ози ќе треба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

50-годишниот П.А. од Скопје во периодот од март до април 2017 година секојдневно психички и физички ја малтретирал неговата 79-годишна мајка со која заедно живееле. На 11. месецов П.А. со употреба на физичка сила и вжештена маша и нанел повеќе удари по главата и телото од кои мајката паднала во бесознание и во критична состојба била пренесена во болница. За жал, жената која била брутално тепана и малтретирана, починала во болница и покрај напорите на лекарите. Од страна на Судија на претходна постапка на П.А. му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Премиерата на популарниот руски аниминиран филм „Маша и Медвед“, синхронизиран на македонски јазик, е закажана за 27.04. (четврток), во кино „Милениум“. Сторијата на филмот говори за Маша, тригодишно енергично, пријателско и итро девојче, кое живее во шумата и секогаш запаѓа во неволји. Нејзиниот добар пријател, мечето Медвед, кој ја штити, често запаѓа во неволји заедно со Маша. Но, и покрај тоа, тие двајцата заедно со другите животни во шумата ја забавуваат публиката, но и ја учат на креативност, лојалност и вистинско пријателство. Режијата на синхронизацијата е на Душица Новаковиќ, гласот на Маша го позајмува Дарија Пројковска, а времетраењето на филмот е 63 минути.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 317 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 241 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиера на детски, анимиран филм како и нов репертоар во градско кино Милениум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: