(Видео) Николовски: Со реконструкцијата на домот „Стив Наумов“ студентите ќе добијат подобри услови за живеење


Директорот на Државниот студентски центар „Скопје“, Дарио Николовски, денеска на прес-конференција информира за последната одлука на Владата според која ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период во полициската станица Карпош се регистрирани неколку серии на криминални операции во домови на Карпошани. Во реонот од Зоолошката градина до ...
| | веќе видена | слични

Ја следите дискусијата „Како до подобри студентски домови?“ на Радио МОФ. Гостуваат студентите Ангел Симов и Слободанка Џотова, Ќенан Сали, од Министерството ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава за медиуми на Јован Јаулески, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Две години како СДСМ е на власт, состојбата во студентските домови е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

11 години студентите беа игнорирани од страна на лицемерното ВМРО-ДПМНЕ кое денес глуми загриженост. 11 години на ВМРО-ДПМНЕ им беа приоритет задоволувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во студентската акција која се одржа од 1-ви до 12-ти јуни, студенти од домот „Стив Наумов“ со помош на членови на Младинскиот образовен форум (МОФ) ја ...
| | веќе видена | слични

Привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди“ Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Две години како СДСМ е на власт, состојбата во студентските домови е катастрофална. Нема инвестиции, нема проекти, ништо од ветеното не е остварено. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Во студентскиот дом „Стив Наумов“ денеска ќе биде официјално отворена обновената читалница. Обновувањето е реализирано во рамките на проектот „Студентски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 468 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Николовски: Со реконструкцијата на домот „Стив Наумов“ студентите ќе добијат подобри услови за живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: