(Видео) Јаулески: Ако Законот за административни службеници имал пропусти, Димитров досега требало да го смени


Младите и перспективни кадри си заминуваат од Македонија. Тоа што Димитров признава дека две години преспал и наместо да се концентрира на тоа како младите да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белгискиот весник „Ле соир” во голем текст за можните решенија за водечки функции во европските институции, покрај хрватскиот премиер Андреја Пленковиќ ја ...
| | веќе видена | слични

За претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, следува афера каква што Балканот досега не видел, пишува index.hr Се започнало со интервју на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватскиот „Вечерњи лист“ објави дека пејачот Мирослав Шкоро неделава официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска. Шкоро засега ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Музичарот Мирослав Шкоро на крајот на оваа недела официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска, пишува „Вечерњи лист“, повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста, но и во политичките кругови во Хрватска кружи вест дека Маријана Петир, на која и’ истекува мандатот во Европскиот парламент, каде што доста се ...
| | веќе видена | слични

За претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, следува афера каква што Балканот досега не видел, пишуваат хрватските медиуми. Според овие ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава за медиуми на Јован Јаулески, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Младите и перспективни кадри си заминуваат од Македонија. Тоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 467 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Јаулески: Ако Законот за административни службеници имал пропусти, Димитров досега требало да го смени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: