Пешачење за ефикасно топење калории


3 копии

Пробајте ги овие вежби за зајакнување на мускулите и губиток на калории… Кога рано наутро ќе појадувате, може да дојде до чувство на надуеност или тешкотии во ...
| | веќе видена | слични

Тоа ќе го постигнете само едно една единствена вежба… Верувале или не! Почнете во стандардната позиција даска – како да изведувате склек. Потпрете се на ...
| | веќе видена | слични

 За да го донесете телото во одлична форма пред летото, треба да се потрудите околу исхраната, но и да се посветите на физичката активност. Но, за деновите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 239 | | | веќе видена

За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 224 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 161 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 134 | | | веќе видена

„Џевахир Холдинг со голема тага ја прими веста за трагичната сообраќајна несреќа што нè погоди сите нас. Во овој трагичен и тажен момент го изразуваме нашето ...
сите 199 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешачење за ефикасно топење калории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: