Утринска Гимнастика: Незапирливиот Jeep Wrangler!


Сподели! ;) Jeep објави самообјаснувачка реклама за новиот Wrangler на Super Bowl, каде без многу зборови ни кажува навистина многу за тврдокорниот теренец. Наместо мотивациони говори на какви што сме навикнати во повеќето промотивни видеа за автомобили, Jeep ни прикажува преминување преку несекојдневна препрека, која речиси ниеден сериски модел не би можел да ја премине. Секако, оваа задача Wrangler ја исполнува без капка пот, бидејќи е создаден за да се справува со вакви предизвици. Погледнете ја рекламата и уживајте!
| | веќе видена | слични

Сподели! ;) Британскиот теренец ги нападна 99-те застрашувачки свиоци и 999-те стрмни скали до Вратата на Рајот на планината Тианмен во Кина. Главен јунак во предизвикот бил Кинескиот возач на Formula E Хо-Пин Тунг, кој со помош на 398-те хибридни коњски сили и 640 Nm успеа да го постигне тоа што никој друг не се ни обидел поради тежината на задачата. Погледнете го обидот и уживајте во способностите на новиот Range Rover!
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако теренското возило по дефиниција би требало да ги совлада тешко пристапните места, во реалноста ретко кое возило е целосно употребливо надвор од градот и асфалтот.Откога постои, „Ренџ Роверот" отсекогаш бил синоним за освојување тешко достапни терени.Токму на таква локација, британскиот гигант пред извесно време ги покажа можностите на својот хибрид „Ренџ Ровер Спорт PHEV"...Роверот успешно ги мина прочуените 999 скали кај „Небесната порта" на планината Тјананмен во Кина кои некаде се накосени и под агол од 45 степени, а сето тоа по минувањето на 99 остри кривини на 11 километри од долгиот Змејов пат.Со возилото управуваше некогашниот шампион нa тркaтa „24 часа Ле Ман", Хо-пин Тунг, кој е сега возач на „Јагуар" во Формула 1.
| | веќе видена | слични

Иако SUV возилата треба да бидат класа на автомобили кои лесно се справуваат со тешки терени, во реалноста ретко кој модел е целосно употреблив надвор од асфалтот и градските услови Сепак, откако постои, Range Rover секогаш бил синоним за освојување на тешки терени и тој епитет го задржал до ден-денес. Британскиот гигант ги покажа способностите на хибридниот Range Rover Sport PHEV на место кое се чини дека е недостапно за секое возило. Но не и за Range Rover. Моделот Sport PHEV искачил 999 скали до Небеската врата на планината Тјананмен во Кина, кои се агол од 45 степени, откако претходно совладал 99 тешки кривини на 11 километри долгиот „Пат на змејот“. Автомобилот го управува поранешниот шампион од 24 часа Ле Ман, Хо-пин Тунг, возачот на Jaguar во Formula Е. Range Rover Sport PHEV има комбинација на бензински и електричen мотор кои испорачуваат 400 КС и 640 Nm вртежен момент на сите четири тркала. Од mesto до 100 km/h забрзува за 6,3 секунди.
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу SUV модели само изгледаат како да можат да се справат со препреки, но на пазарот уште може да се најдат и такви кои не се плашат од непроодни терени. Во оваа класа на автомобили спаѓа и Range Rover Sport, кој успеа да совлада терен за кој за многу возила е непрооден. Хибридниот Range Rover Sport PHEV успеа да се искачи по 999 скали до Небесните порти во Кина и тоа откако совлада 99 остри свиоци. Инаку, скалите се поставени под остар агол од 45 степени. Зад воланот беше Хо-Пин Тунг, Формула-E возачот на Jaguar и поранешен освојувач на 24 часа Ле Ман. Range Rover Sport PHEV комбинира бензински и електричен мотор за на сите четири тркала да испорача 400 КС и 640 Nm.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утринска Гимнастика: Незапирливиот Jeep Wrangler!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: