Полицајците со долги цевки ги претреесуваат возовите - ни трага ни глас од бруталниот убиец од БиХ


Поради постоење сомнение дека серискиот убиец Един Гачиќ може да се врати на територија на општината Коњиц, припадниците на Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште двајца ранети соученици биле сместени во болница, а како што пренесуваат тамошните медиуми, засега не се познати мотивите за нападот со нож. Еден ...
| | веќе видена | слични

Во Босна и Херцеговина не стивнува паниката поради серискиот убиец Един Гачиќ (43) кој минатиот понеделник ладнокрво го ликвидирал сопственикот на маркет Сауд ...
| | веќе видена | слични

Специјалните единици на БИХ и натаму се во потрага по Един Гачиќ, повеќекратен убиец кој што сее страв. Според последните информации од полицијата, тој се крие ...
| | веќе видена | слични

Додека припадниците од полицијата трагаат по 43-годишниот Един Гачиќ, кој се сомничи за убиство на 46-годишниот полицаец Махир Бегиќ во саботата вечерта во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрагата по осомничениот Един Гачиќ за вчерашното убиство на полицаецот на Федералната управа на полицијата, Махид Бегиќ, ја дигна Босна и Херцеговина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителот на основниот суд во Џаковица, Косово, наложил истрага против тројца полицајци, кои наводно помогнале во одземање на детето од својата поранешна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 169 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајците со долги цевки ги претреесуваат возовите - ни трага ни глас од бруталниот убиец од БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: