Полицијата апсеше во Тетово, паднаа две момчиња поради поседување на марихуана. Како што стои во билтенот на МВР, вчера околу 18,00 часот, на улица „121“ во Тетово лишени од слобода се Д.З.(20) и Е.Р.(18), двајцата од село Палатица. Кај нив е пронајдена марихуана и нож. Вчера, исто така, околу 21,30 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, поради поседување марихуана, лишен од слобода е и Б.И.(34) од Тетово. Се работи на целосно расчистување на двата случаи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Нападната жена од куче скитник и фатени илегалци под сомнеж за кражби, се настаните од црната хроника за изминатото деноноќие на тетовско-гостиварското ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, вчеравечер ( 10 декември ) околу 19 часот и 20 минути, ги лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер околу 21 часот и 30 минути, 30-годишната гостиварка Џ.С. пријавила противправно лишување од слобода во соба на угостителски објект во Гостивар. Полицијата информира дека набрзо по пријавата, приведени и задржани во Полициска станица биле нејзините роднини 32 годишниот А.А. и 46 годишниот Б.О., двајцата од Гостивар, поради нивна инволвираност во противправното лишување од слобода. Се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот, известуваат надлежните.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата од Делчево поднесе кривична пријава против 31-годишниот Д.К. од Неготино, за сторено кривично дело „измама". Тој од 19 до 26 септември лажно се претставувал како директор кој раководи со проекти за вработување во Република Германија и дека ќе обезбеди работа во Германија. Пријавениот довел во заблуда 42 годишно лице од село Моштица, Македонска Каменица и го навел во повеќе наврати на две трансакциски сметки на негово име да уплати парични средства, со што се стекнал со противправан имотна корист од 241.590 денари.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 677 | | | веќе видена

Неблагодарно е да се врзуваме за фиксни рокови во однос на донесување одлуки на судот за сите предмети, вклучувајќи го и предметот за оценување на уставноста ...
сите 649 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Пред вас се поставени големи очекувања од страна на надредените. Покажете им дека вредите. Во љубовта сметате дека партнерот бара премногу ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 216 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Со жалење ги проследувам настапите на некои македонски политичари како последните на Стево Пендаровски, актуелен Претседател на Македонија. ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апсење во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: