Пендаровски: Дојче веле промовира европски стандарди


3 копии

Лично верувам дека е можна само една одлука – почнување на преговорите со С. Македонија и со Албанија за членство во ЕУ според препораката на Европската ...
| | веќе видена | слични

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска во Брисел оствари билатерална средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, соопштија од претседателскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска во Брисел оствари билатерална средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска од Брисел на заедничката прес-конференција со Доналд Туск, сподели дека државата не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска престојува во во работна посета на Брисел. Ова ќе биде прва негова посета на Брисел, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шефот на државата ќе има одвоени билатерални средби со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск и со заменик-претседателот на Европската комисија и висок ...
| | веќе видена | слични

Првото службено патување како претседател на државата, Стево Пендаровски вчера го започна со редовна авионска линија, за што инаку доби голем број позитивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 78 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Дојче веле промовира европски стандарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: