Форум: Законски измени и нови регулативи за развој на туризмот

5 копии
2 копии

Предупредувањата за воведување прогресивно оданочување и нови даночни политики негативно ќе влијаат во туризмот, велат од туристичкиот сектор. Деканот на ...
| | веќе видена | слични

Реформите во даночната сфера ќе бидат силен удар врз приватните станоиздавачи и хотелиерите во охридскиот регион. Зголемувањето на даночната стапка за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Може ли Македонија да стане Словенија за алтернативен туризам? 85% од сите гости во Словенија се гости во СПА центрите. Македонија се обидува да го примени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Како што изјави денеска државниот секретар во Министерството за економија Зоран Павловски, имаме одлични услови за бањски и СПА-туризам, посакувана дестинација ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

„Додека во СДСМ се заокружува процесот на промени кои се во интерес на граѓаните и имаат за цел да го забрзаат напредокот, во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува. ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форум: Законски измени и нови регулативи за развој на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: