Изостана „чудото од Техеран“


Посетата на германскиот министер за надворешни работи на Иран покажува дека Европа на Блискиот Исток не игра поголема улога отколку на добронамерен статист. А ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранскиот претседател Хасан Рохани во понеделникот вечерта ги обвини САД дека извршиле економски тероризам против Техеран, повикувајќи ја Европа да се приклучи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот противвоздушен ирански систем е претставен во јавноста на 9-ти јуни, а произведен е токму во Иран. Овој противоздушен систем може да детектира цели на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, вели дека Техеран ќе соработува со европските потписници на нуклеарната спогодба од 2015 година ...
| | веќе видена | слични

Додека САД во Персискиот Залив „ѕвечкаат со оружје“ , Хајко Мас сака да го спаси атомскиот договор со Иран и да го смири Техеран. Поглед на актуелната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Мухамед Џавад Зариф денеска изјави дека Европа не е во позиција да го критикува Техеран за воените капацитети и ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 81 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изостана „чудото од Техеран“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: