Трамп: Ќе се кандидирам и во 2020 година

3 копии
2 копии

На банкарската сметка на американскиот претседател Доналд Трамп за кампањата за претседателските избори во САД во 2020 година, веќе се наоѓаат 33 милиони ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави во интервју за британски магазин "Mail on Sunday" дека има во план да се кандидира за уште еден мандат во 2020 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тој што гласа „за”, го отвора пат за наводниот македонски идентитет и јазик за соседите, како што предвидува Договорот од Преспа, рече претседателот на ...
сите 647 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Ќе се кандидирам и во 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: