Tрамп најави нов имиграционен план: „Зелена карта“ за образован кадар

Претседателот очекува сериозни и коренити промени за време на неговата администрација кон имиграционото прашање Доналд Трамп го објави долгоочекуваниот предлог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп го претстави својот имиграциски план, кој предвидува фаворизирање на талентираните, „брилијантни" имигранти со изразени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп го претстави денеска својот имиграционен план кој преедвидува фаворизирање на талентираните и интелигентните имигранти со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Доналд Трамп го претстави новиот план за имиграција со кој сака да ги убеди јавноста и конгресмените дека треба да се преструктуира системот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tрамп најави нов имиграционен план: „Зелена карта“ за образован кадар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: