Во САД прогласена вонредна состојба за заштита на телекомуникациските мрежи


САД забрани изградба на 5-Г мрежите на Хуавеи поради безбедносни ризици Американски официјални претставници забранија кинескиот телекомуникациски гигант Хуавеи ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп им забрани на американските компании да продаваат опрема на странски компании кои можат да бидат закана по националната ...
| | веќе видена | слични

Кина побара од САД да заврши со погрешниот пристап , откако претседателот Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во земјата со забрана за набавка на опрема ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша извршна наредба со која прогласува вонредна состојба за заштита на телекомуникациските мрежи на САД од странски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да изнајдеме ефикасни мерки за да ја достигнеме ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Претседателот на САД издаде наредба со цел американската мрежа да се заштити од нападите на „странските противници“, соопшти Белата Куќа.Претседателот Донал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 227 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 70 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД прогласена вонредна состојба за заштита на телекомуникациските мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: