„Титаник 3“ по третпат почнува со слушање на „бомбите“ како материјални докази


10 копии

Со изведување на материјални докази, поточно со слушање на разговори од „бомбите“, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот “Титаник 3” на СЈО, во кој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судското рочиште за предметот на СЈО „Траекторија“ со изведување докази, меѓу кои дописи, меморандуми, понуди… во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
20 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија", „Монструм" и „Титаник 3" на Специјалното јавно обвинителство. Случајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По две или три рочишта за случајот Монструм, вратите на судот ќе бидат отворени и рочиштата ќе бидат јавни, велат адвокатите Насер Рауфи и Дафинка Ивановска. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Додека се чека Собранието да даде автентично толкување на Законот за СЈО, постои можноста овој предмет да се врати во редовното обвинителство а бомбите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Адвокатот на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковско езеро, Насер Рауфи по денешното рочиште за случајот „Монструм“ рече дека со нелегално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Титаник 3“ по третпат почнува со слушање на „бомбите“ како материјални докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: