Ако за минута го пронајдете Ц тогаш сте колеги со Ајнштајн!

2 копии

На наредните пет прашања мора да одговорите веднаш. Не смеете да одолговлекувате... Ок? Подготвени? Почнувајте! Прво прашање: Учествувате во трка. Го претркавте вториот по ред. Кое место сте вие? Второ прашање: Ве молиме само не размислувајте толку долго како за првото. Доколку во трката го претркате последниот, тогаш на кое место сте вие? Трето прашање: Трик математика! Ова ќе морате да го решите без дигитрон или пенкало. Земете 1000 и додајте 40. Сега додадете уште 1000. Па додајте 30. Додајте пак 1000. Додадете уште 20. Па додајте 1000. Сега додајте 10. Колку вкупно добивте? Четврто прашање: Таткото на Марија има пет ќерки: 1-ва Нана, 2-ра Нена, 3-та Нини, 4-та Ноно. Како се вика петтата ќерка? Петто прашање: Нем човек сака да купи четкичка за заби. Како го прави тоа? Имитирајќи ги потезите при миење заби успева на продавачот да му објасни што бара. А доколку слеп човек сака да купи темни наочари за сонце, како ќе му го објасни тоа на продавачот? Одговорите подолу... Одговори: 1. Доколку одговоривте дека ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте во состојба да ги преброите сите животни на оваа слика, тогаш имате неверојатно развиена моќ на забележување. Ако не ги гледате, не е страшно. Можеби сте малку деконцентрирани. Обидете се одново. На оваа слика се кријат 16 животни, тврдат нејзините творци. Дали конечно ги пронајдовте? Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште еден нов момент од насилнотото влегување на демонстрантите во Собрание на РМ, кои потоа спроведоа обид за линч врз Заев и Села. Разголениот водач на масата народ ги повикува да влезат и да се справат со ,,предавниците“. (видеото е преземено од ФБ страницата Сеир)
| | веќе видена | слични

Уште едно видео се појави денеска на кое се гледа разулавената толпа како беснее во Собранието. На видеото се слуша крикот на повредениот полицаец: „Не сте луѓе вие!“
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 222 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица ги одби жалбите на осомничените во случајот „Империја“ на СЈО и ги потврди решенијата на судијата на прехтодна постапка за ...
сите 293 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 147 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 67 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако за минута го пронајдете Ц тогаш сте колеги со Ајнштајн!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: