Југохром нема да проработи во предвидениот рок


На тендер ќе се бира технологија со која ќе се чисти канцерогениот пестицид линдан од некогашниот хемиски гигант Охис. Заменик-министерот за животна средина и ...
| | веќе видена | слични

И раководството и синдикатот на Југохром, потврдуваат дека комбинатот нема да проработи во предвидениот рок на почетокот од јуни. Оттаму велат дека се уште се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев, министрите во неговата Влада, пратениците на владејачкото мнозинство, градоначалниците од СДСМ избрани на последните локални избори, едно ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство информираа дека Филипче и Макрадули на средбите во Агенцијата во Виена ги претставиле приоритетите на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за животна средна и просторно планирање Јани Макрадули престојува во Виена во работна посета на Меѓународната агенција за атомска енергија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Се додека Југохром не ги исполни условите и не се вложи во заштитата на животната средина не треба да работи“, истакна вчера заменик министерот, на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 564 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 128 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 117 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Југохром нема да проработи во предвидениот рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: