Суарез: Ремито со Јапонија остави горчлив вкус


2 копии

Венецуела – Аргентина (21 часот – Копа Америка, четвртфинале ) Бразил ноќеска се мачеше против тврдиот Парагвај, па пенал-рулетот одлучи Кариоките да играат во ...
| | веќе видена | слични

На Копа Америка во 2011 година, репрезентацијата на Парагвај не доби ниту еден натпревар во регуларниот дел или после 120 минути игра, а сепак дојде до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 520 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 135 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 406 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 172 | | | веќе видена

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суарез: Ремито со Јапонија остави горчлив вкус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: