Суарез: Ремито со Јапонија остави горчлив вкус


Венецуела – Аргентина (21 часот – Копа Америка, четвртфинале ) Бразил ноќеска се мачеше против тврдиот Парагвај, па пенал-рулетот одлучи Кариоките да играат во ...
| | веќе видена | слични

На Копа Америка во 2011 година, репрезентацијата на Парагвај не доби ниту еден натпревар во регуларниот дел или после 120 минути игра, а сепак дојде до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Во Пекинг денеска е прогласено највисоко ниво на закана по здравјето поради ширењето на коронавирусот, изјави претседателот на Здравствената комисија на ...
сите 454 | | | веќе видена

Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, веќе подолго време сведочи дека политичките субјекти, наместо да се насочат кон ...
сите 388 | | | веќе видена

Моменталниот Закон за управување со отпад им одговара на големите индустриски објекти кои го користат најголемот дел од отпадот што се увезува во земјава, за ...
сите 187 | | | веќе видена

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суарез: Ремито со Јапонија остави горчлив вкус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: