Владата не успеа да го востанови долгонајавуваниот принцип на индивидуална одговорност


Владата нема направено ништо во делот на сузбивање на корупцијата, која е една од препораките на Прибе и дел од планот 3-6-9. Тешко дека ќе може да се направи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слаѓана Тасева претседателот на ,,Транспаренси Интернешнл Македонија’’ во гостувањето во вестите на Канал 5 телевизија истакна дека владата на СДСМ не направи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 295 | | | веќе видена

Утревечер е извесно дека на улиците во Грција ќе има толпи народ кои ќе протестираат. Токму тогаш грчкиот парламент би требало да го ратификува Преспанскиот ...
сите 257 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 375 | | | веќе видена

Почетокот на дебатата за Договорот од Преспа која беше планирано да заврши со гласање утревечер, може да биде одложен поради најавите на опозицијата за гласање ...
сите 70 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на ...
сите 160 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата не успеа да го востанови долгонајавуваниот принцип на индивидуална одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: